Vernisáž: Paula Kentošová

20.12.2016

Paula Kentošová: Kamav tut, more!

 


Paula strávila dlhý čas počas svojich stredoškolských štúdií uprostred rómskych osád na východnom Slovensku. Jej umelecký výraz je láskavý a zachytáva radosť a silnú pozitívnu emóciu uprostred nich. Malý náhľad tvorby autorky môžete nájsť aj v tomto článku.

 

Počas večera sa so svojimi skúsenosťami s edukáciou na školách s rómskou minoritou podelili aj absolventi programu Teach for Slovakia Anežka Karľa s Michalom Božíkom. Vernisáž obohatila prezentácia Vlada Horvátha, vyštudovaného právnika, člen o. z. Romano Kher - Rómsky dom, ktorý pôsobil ako stážista v Európskej komisii na Generálnom riaditeľstve spravodlivosti v rámci oddelenia Non-discrimination and Roma co-ordination policies a odprezentoval vnímanie Rómov v slovenských médiách.

Na záver v spolupráci s občianskym združením eduRoma premietli film Tvoj čas, dokument z roku 2015 o rómskych lídroch v slovenskej politike.

 

Autorskú vernisáž k výstave Pauly Kentošovej, študentky prvého ročníka Vysokej školy výtvarných umení, zameranú na vnímanie rómskej menšiny na Slovensku si môžete v KALABe pozrieť do konca januára 2017.

Zdieľaj na svojom FB
Please reload

Vybrali sme

Open CALL-AB

14.01.2019

1/4
Please reload

Posledné príspevky

14.01.2019

01.02.2018

Please reload

Archív
Please reload

Hľadaj podľa tagov
Please reload

Sleduj nás
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

Proudly created with Wix.com © 2016 by zdk.